VILNIAUS MUZIKOS MOKYKLA "LYRA"

 

Respublikinis Miko Vaitkevičiaus vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalis

 

    2008 m. kovo 15 d. Vilniaus muzikos mokykloje „Lyra“ (Laisvės pr. 57, Vilnius) įvyko Respublikinio Miko Vaitkevičiaus vaikų ir jaunimo vokalinės muzikos festivalio atidarymo koncertas. Festivalis surengtas siekiant pagerbti kompozitoriaus ir pedagogo Miko Vaitkevičiaus (1931-2006) atminimą.

 

    Festivalio atidarymo koncerte dalyvavo 33 dalyviai – solistai ir vokaliniai ansambliai – iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Ukmergės, Švenčionių, Švenčionėlių, Pagirių muzikos ir meno mokyklų, Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos.

 

    Tai pirmasis jaunųjų dainininkų festivalis, kuriame kiekvienas dalyvis atliko Miko Vaitkevičiaus ir laisvai pasirinktą vokalinį kūrinį. Festivalyje skambėjo įvairių žanrų lietuvių ir užsienio autorių kūriniai.

 

    Laureatų ir diplomantų apdovanojimas įvyko baigiamajame festivalio koncerte Lietuvos rusų dramos teatre 2008 m. gegužės 12 d. 18.00 val. Festivalio uždarymo koncerte dainavo šie festivalio dalyviai. Skambėjo Miko Vaitkevičiaus dainos, o II dalyje buvo atlikta Miko Vaitkevičiaus opera-pasaka "Pupa ir seneliai". Festivalio rėmėjas - Kultūros rėmimo fondas.

 

    Festivalio koncertuose skambėjo populiarios Miko Vaitkevičiaus dainos „Paklydo ramunė“, „Pienė“, „Obelėlė ir upelis“, „Raganėlės klumpaitė“, „Mėlynakė Rasa“, „Laumės juosta“, „Prisiminimų valsas“, „Vasara žalioji“, „Išdykėlė mama“ ir kitos.

 

 

 

Festivalio nugalėtojai

 

Festivalio baigiamojo koncerto programa

 

Festivalio atidarymo programa

 

Atidarymo koncerto afiša

 

Festivalio nuostatai

 

Dalyvio anketa

 

Kaip mus surasti?
 

 

Peržiūrai reikalinga Adobe Reader programa, kurią galite parsisiųsti paspaudę čia.